Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Dziś w ramach cyklu wykładów "Jan Paweł II - posługa myślenia" realizowanego przez IDMJP2 zapraszamy do wysłuchania wykładu „Wokół dzieł literackich i teatralnych Karola Wojtyły. Obraz sceniczny pt. „Chrystus Król” z 1937 r.”, wygłoszonego przez dr. Martę Burghardt z Komitetu Naukowego ds. krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły - Jana Pawła II, a na co dzień pracownika naszego Instytutu.

Czytaj więcej: Wykład "Wokół dzieł literackich i teatralnych Karola Wojtyły. Obraz sceniczny pt. „Chrystus Król”...

Dzisiaj w ramach cyklu wykładów "Jan Paweł II - posługa myślenia" realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy do wysłuchania wykładu ks. prof. dr hab. Krzysztofa Kościelniaka z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. "Bogactwo orientalnego chrześcijaństwa".

Czytaj więcej: Wykład "Bogactwo orientalnego chrześcijaństwa" [VIDEO]

W dniu dzisiejszym w Kościele katolickim obchodzony jest kolejny Dzień Judaizmu. Dzień ten w Kościele katolickim w Polsce został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Jest on obchodzony corocznie w przeddzień rozpoczęcia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, a więc 17 stycznia. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.

Czytaj więcej: Wykład "Judaizm w perspektywie dialogu z Kościołem katolickim" [VIDEO]

Dzisiaj w ramach cyklu wykładów "Jan Paweł II - posługa myślenia" realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy do wysłuchania wykładu ks. prof. dr hab. Andrzeja Muszala pt. "Bioetyka Karola Wojtyły - Jana Pawła II".

Czytaj więcej: Wykład "Bioetyka Karola Wojtyły - Jana Pawła II" [VIDEO]

Dzisiaj w ramach cyklu wykładów "Jan Paweł II - posługa myślenia" realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy do wysłuchania wykładu ks. dr Krzysztofa Porosło pt. "Teologia Eucharystii św. Jana Pawła II: obecność, pamiątka, uczta, ofiara".

Czytaj więcej: Wykład "Teologia Eucharystii św. Jana Pawła II: obecność, pamiątka, uczta, ofiara" [VIDEO]

Strona 1 z 19

Newsletter

Zapisz się
do góry