Nie można żyć tylko na próbę, nie można umierać tylko na próbę. Nie można kochać tylko na próbę, przyjmować tylko na próbę i na czas człowieka.

Jan Paweł II

W kolejnej konferencji z cyklu „Powołani do Przywództwa” wspólnota Droga Odważnych zaprasza do zmierzenia się z tematem podziałów i poszukiwania jedności – wewnętrznej, w rodzinie, w społeczeństwie, w Kościele czy wśród chrześcijan. Wydarzeniu towarzyszyć będą nocne pielgrzymki do sanktuariów w całej Polsce, a kontynuacją konferencji będzie 10-tygodniowy program formacyjny pogłębiający temat wydarzenia. Instytut Dialogu Miedzykulturowego objął patronat nad wydarzeniem.

Czytaj więcej: Konferencja "Jak budować jedność wśród podziałów?"

Na koniec roku kalendarzowego i po 9 miesiącach zmagań z pandemią Instytut Dialogi Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zrealizował konferencję „Kościół w czasach zarazy” z udziałem duszpasterzy reprezentujących różne środowiska i stanowiska w Kościele.

Czytaj więcej: Konferencja "Kościół w czasach zarazy"

Konferencja pt. „Z rodzinami o małżeństwie” to cykl świadectw małżonków o ich miłości i jej pielęgnowaniu oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj więcej: Konferencja „Z rodzinami: o małżeństwie”

Ostatnie dni adwentu i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to temat kolejnej konferencji jaką zorganizował nasz Instytut. W konferencji w formie debaty wzięli udział: o. Piotr Jordan Śliwiński (kapucyn), dr Małgorzata Weryszko (psycholog) oraz Agnieszka i Krzysztof Jaworscy (małżeństwo artystów). Dyskusja moderowana przez Marcina Jakimowicza z Gościa Niedzielnego.

Czytaj więcej: Konferencja "Wśród nocnej ciszy"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do obejrzenia konferencji Wielki foch - o niedojrzałosci kobiet. Do rozmowy zaproszone zostały trzy wspaniale kobiety: s. Anna Maria Pudełko, Aneta Liberacka, Milena Kindziuk, które podzielą się swoim doświadczeniem kobiecości oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie o co tak naprawdę chodzi z tym fochem kobiet.

Czytaj więcej: Konferencja "Wielki foch - o niedojrzałości kobiet"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do obejrzenia konferencji "Wychowanie do wartości - ale jak i po co?". Debata z udziałem specjalistów z zakresu wychowania dzieci i młodzieży poświęcona została kształtowaniu właściwych postaw u młodego pokolenia.

Czytaj więcej: "Wychowanie do wartości - ale jak i po co?" Debata o wychowaniu młodzieży [VIDEO]

Strona 1 z 7

Newsletter

Zapisz się
do góry