Miłość mi wszystko wyjaśnia, Miłość wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam tą Miłość, gdziekolwiek by przebywała...

Karol Wojtyła

26 kwietnia 2014 roku błonia przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie zapełnią tłumy turystów i pielgrzymów. Już w przeddzień kanonizacji Naszego Papieża Polaka odbędzie się tu niezwykły koncert-misterium pt. ,,Kolory Miłosierdzia” dedykowany Ojcu Świętemu. Wydarzenie uświetnią występy znanych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Patronat honorowy nad koncertem objął J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski oraz Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

 W wigilię kanonizacji naszego Papieża Polaka Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II wraz z Telewizją Polską przygotował misterium słowno-muzyczne i koncert „Kolory Miłosierdzia” z udziałem wybitnych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Wydarzenie będzie transmitowane przez program pierwszy Telewizji Polskiej.

Jan Paweł II w liście do artystów napisał: "Społeczeństwo potrzebuje bowiem artystów, podobnie jak potrzebuje naukowców i techników, pracowników fizycznych i umysłowych, świadków wiary, nauczycieli, ojców i matek, którzy zabezpieczają wzrastanie człowieka i rozwój społeczeństwa poprzez ową wzniosłą formę sztuki, jaką jest «sztuka wychowania». W rozległej panoramie kultury każdego narodu artyści mają swoje miejsce. Gdy idąc za głosem natchnienia tworzą dzieła naprawdę wartościowe i piękne, nie tylko wzbogacają dziedzictwo kulturowe każdego narodu i całej ludzkości, ale pełnią także cenną posługę społeczną na rzecz dobra wspólnego." (Watykan, 4 kwietnia 1999)

Wypełniając to papieskie wezwanie, wykonawcy z całego świata zabiorą zgromadzonych na błoniach przed Sanktuarium oraz widzów pierwszego programu Telewizji Polskiej, w niezwykłą podróż z Janem Pawłem II – pielgrzymem, po różnych zakątkach świata, w których głosił życiem i słowem przesłanie Miłosierdzia Bożego.

W koncercie udział zapowiedzieli: Kuba Badach, Rafał Brzozowski, Piotr Cugowski, Wayne Ellington, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Włodzimierz Korcz, Dariusz Kowalski, Natalia Kukulska, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak, Ruth Waldron, Zbigniew Wodecki, Ania Wyszkoni i Adam Woronowicz. Koncert poprowadzą Alicja Bachleda-Curuś, Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec.
Misterium i koncert są jednym z wielu wydarzeń organizowanych przez Instytut i towarzyszących dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II.  Początek bezpośredniej transmisji w TVP1 od godz. 20.55.

Miejsce: Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, ul. Totus Tuus. Wstęp wolny. Start godz. 20:30.
Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie


 

Organizatorzy przewidują, że wydarzenie przyciągnie tysiące pielgrzymów i wielomilionową publiczność przed telewizorami. Impreza ma bowiem charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Rozumiemy potrzebę istnienia miejsc siedzących dla osób, które tego potrzebują, jednak dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników nie planujemy takiego sektora. Jako organizator musimy zapewnić właściwą logistykę i bezpieczeństwo uczestników. Stąd też w dedykowanych do tego miejscach będą stacjonowały służby medyczne, które w razie potrzeby zapewnią pomoc. Na ostatniej konferencji prasowej w Watykanie na temat przygotowań do podwójnej kanonizacji zaznaczono, że na Plac św. Piotra nie przewiduje się miejscówek dla przybywających pielgrzymów. Przyjmujemy podobną strategię.

Informujemy, że w dniu koncertu "Kolory Miłosierdzia", tj. 26 kwietnia 2014 od godz. 14:00 dojazd pod Sanktuarium Jana Pawła II będzie ograniczony (wjazd wyłącznie dla aut upoważnionych służb), a ulice prowadzące do i z Saktuarium będą jednokierunkowe. Prosimy o zostawianie aut na pobliskich parkingach lub skorzystanie z komunikacji miejskiej. Za niedogodności przepraszamy.


 

plakat-1mapa gotowa

 

Koncert wspierają:

NOWE  logo

oraz

Centrum Witek, Pani Karolina Witek

Pan Andrzej Kubasiewicz

Pan Andrzej S. Lewandowicz

Newsletter

Zapisz się
do góry