Możemy zbudować cywilizację godną człowieka. Czyniąc to, przekonamy się,  czy nasze stulecia przygotowały ziemię na nową wiosnę ludzkiego ducha.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II dziękuje za wspaniałą atmosferę towarzyszącą przygotowaniom do kanonizacji Jana Pawła II. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i widzom misterium i koncertu "Kolory Miłosierdzia" oraz sobotnio-niedzielnego widowiska multimedialnego na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.
Nasza inicjatywa zorganizowania wydarzeń towarzyszących kanonizacji Ojca Świętego zdobyła szeroki odzew w mediach krajowych i zagranicznych. Kilkudziesięciu akredytowanych dziennikarzy stacji telewizyjnych i radiowych, relacjonowało na żywo przygotowania i przebieg koncertu na błoniach przed Sanktuarium Jana Pawła II i widowiska multimedialnego na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ulicy Franciszkańskiej 3. Zainteresowanie wydarzeniami przerosło nasze oczekiwania. Szacujemy, że misterium i koncert oglądało na żywo kilkanaście tysięcy widzów, zaś transmisja telewizyjna zgromadziła milionową publiczność. Przez dwa weekendowe wieczory widowisko multimedialne na Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przyciągnęło kolejne tysiące osób – turystów i gości, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.


  


Podstawowym celem Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II jest upamiętnienie i upowszechnienie dziedzictwa jakie pozostawił nam Nasz Ojciec Święty, poprzez wspieranie różnorodnych inicjatyw zmierzających do zbliżenia między kulturami i religiami. Cieszymy się, że organizując misterium i koncert oraz mapping 3D udało nam się w pełni go zrealizować. Dziękujmy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do uczczenia kanonizacji Jana Pawła II. Jesteśmy wzruszeni Waszym odzewem. Zachęcamy do wpisów na naszym profilu FB. Piszcie o Waszych emocjach, wrażeniach, ale także zamieszczajcie swoje uwagi i spostrzeżenia. Najciekawsze wpisy umieścimy w naszej pamiątkowej księdze.
Poniżej zamieszczamy wybrane zdjęcia z wydarzeń. 
 Fotografie: A Munk, A. Płachetko, S. Proszek, T. Cichocki

Newsletter

Zapisz się
do góry