Bóg nie wątpi o człowieku. A więc i my, chrześcijanie, nie możemy zwątpić o człowieku, wiemy bowiem, że człowiek jest zawsze większy niż jego błędy i występki.

Jan Paweł II

Autor: Magdalena Siemion

"Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli" to podręcznik, skierowany głównie do młodzieży, na temat teologi ciała Jana Pawła II.

Młodzi czytelnicy, rodzice, wychowawcy i katecheci dowiedzą się w prosty i zrozumiały sposób, co Jan Paweł II mówił o miłości, seksualności i cielesności człowieka. To wszystko napisane przystępnym językiem, wzbogacone niezwykłą szatą graficzną. Liczne ilustracje, lustro, czy ćwiczenia praktyczne - to tylko niektóre atrakcje, które stanowią o tym, że to książka niezwykła i wyjątkowa. Aż chce się czytać!

Czytaj więcej: "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Autor: Inga Mizdrak

Doniosłość filozoficznej myśli Karola Wojtyły w refleksji nad czlowiekiem i sensem jego pytu polega przede wszystkim na postawieniu fundamentalnych pytań o wolność i samospełnienie człwieka.

Czytaj więcej: Ku wolności i samospełnieniu człowieka: Zarys antropologii filozoficznej Karola Wojtyły

Piękny różaniec (dziesięć paciorków) w postaci zapinanej bransoletki.

Czytaj więcej: Różaniec / bransoletka

Autorzy: zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-plastycznego "Mój kolega Lolek"

Mały Karol, Karolek, Lolek  Wojtyła, w krótkich spodenkach i z piłką przy nodze.  Chłopiec z Wadowic, który zainspirował dzieci z całej Polski do napisania opowiadań, wierszyków i stworzenia ilustracji pod wspólnym tytułem „Mój kolega Lolek”.

Czytaj więcej: "Mój kolega Lolek"

Płyta DVD z dwoma filmami "Liczę na Was" i "Dobry Święty Człowiek" adresowanymi do dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Liczę na Was i Dobry Święty Człowiek - DVD

Ilustracje: Zbigniew Gierczak

Kolorowanka dla dzieci oraz wybór cytatów z wypowiedzi Jana Pawła II.

Czytaj więcej: "W podróży z Janem Pawłem II"

Autor: Stanisław Markowski

Album fotograficzny "Ku wolności" ze wstępem Marianny Popiełuszko jest najbardziej osobistym w całej dotychczasowej twórczości fotografika Stanisława Markowskiego.

Czytaj więcej: "Ku Wolności"

Autor: Elżbieta Chmielewska

Przewodnik dla nauczycieli i rodziców „Wychowanie do wartości” jest propozycją zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i w młodszym wieku szkolnym na każdy miesiąc roku szkolnego.Program możliwy jest do realizacji w modułach miesięcznych, w oparciu o wskazówki w przewodniku. Nauczyciele mogą poszczególne tematy wplatać w tok codziennych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w różnych częściach dnia lub przeznaczyć jeden dzień w tygodniu na skoncentrowanie swoich działań wokół zagadnień programu.

Czytaj więcej: "Wychowanie do wartości" - przewodnik dla nauczycieli i rodziców

Autorzy: praca zbiorowa

"Oblicza dialogu" to publikacja, która jest podsumowaniem I edycji projektu na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.

Nakład wyczerpany

Czytaj więcej: "Oblicza dialogu" - egzemplarz bezpłatny

Trudno o bardziej osobistą książkę o bł. Janie Pawle II. O Papieżu wypowiadają się jego najbliżsi współpracownicy, osoby, które towarzyszyły mu niemal codziennie przez cały okres pontyfikatu, jak kard. Stanisław Dziwisz, Arturo Mari czy Joaquin Navarro-Valls.

Nakład wyczerpany

Czytaj więcej: "Dziedzictwo świętości Jana Pawła II w relacjach świadków" - nakład wyczerpany

Strona 1 z 2

Newsletter

Zapisz się
do góry