Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności, tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej.

Jan Paweł II

17 czerwca o godz. 19:30 Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na wieczór pieśni żydowskiej "Josl & Reizele" - wspomnienie i dzień dzisiejszy zarazem. Piosenka sprzed lat w zupełnie tradycyjnym brzmieniu spotyka się w tym programie ze współczesną twórczością i aranżacją. Dzięki pięknym kwiatom poezji takich twórców jak Icyk Manger, czy Mordechaj Gebirtig, pieśń żydowska żyje i inspiruje młodych kompozytorów.  Wystąpią artyści: Kamila Klimczak, Andrzej Róg, Dawid Rudnicki z zespołem instrumentalnym

Miejsce: Synagoga Tempel, ulica Miodowa 24, Kraków
Termin: 17 czerwca 2014 roku, godzina 19.30

Wstep wolny.


 

KAMILA KLIMCZAK – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, związana również z Teatrem STU. Artystka Piwnicy Pod Baranami. Współpracuje również z legendą muzyki klezmerskiej - Leopoldem Kozłowskim. Laureatka licznych nagród wokalnych i aktorskich. m. in. I Nagrody na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie; Nagrody dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych Setkani/Encounter 2005 w Brnie w Czechach; Nagrody Publiczności za najbardziej "elektryzującą" rolę żeńską na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi; I Nagrody na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej "O.B.O.R.A."(Ostatni Bastion Obrony Rozumu Artystycznie) w Poznaniu.
ANDRZEJ RÓG – znany jest  krakowskiej publiczności jako aktor, reżyser i organizator wielu przedsięwzięć teatralnych. Związany z Teatrem STU, Teatrem Ludowym, kabaretem Loch Camelot i Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie twórca m.in. plenerowego widowiska „Takie większe wesele” na Placu Wolnica w ramach festiwalu „KRAKÓW 2000”, koncertu pieśni żydowskich „Piosenka o Złotej Krainie” i norwidowskiego „Krakusa”, a także monodramu „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego; od ponad dziesięciu lat związany z legendą muzyki klezmerskiej – Leopoldem Kozłowskim.
DAWID RUDNICKI – kierownictwo muzyczne, fortepian; pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Instytutu (dawniej Wydziału) Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pedagog Państwowej wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i akademii tańca "L'Art de la Danse". Zwycięzca poznańskiego "Transatlantyku" gdzie dostał główną nagrodę w konkursie improwizacji jazzowej od jury pod przewodnictwem A.P. Kaczmarka, laureat konkursu kompozytorskiego Legnica Cantat (I miejsce), konkursu kompozytorskiego im. K. Komedy w Słupsku (II miejsce), konkursu fortepianowego "Jazz Improvizacija" w Wilnie (nagroda publiczności), konkursu jazzu tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie (wyróżnienie). Autor muzyki do spektakli, piosenek i koncertowych utworów instrumentalnych, prowadzi działalność koncertową, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym.

logotypy oblica

Newsletter

Zapisz się
do góry