Rusza kolejna, szósta już edycja programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju". Program jest integralną częścią wieloletniego projektu „Oblicza Dialogu”, którego głównym celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.
Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.
Proponowany program edukacyjny „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju", adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jego celem jest pobudzenie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także upowszechnienie dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu.
Przypominamy, iż wszelkie informacje na temat wcześniejszych edycji znajdują się na stronie projektu www.obliczadialogu.pl
UWAGA!
W związku z awarią fax- u bardzo prosimy o przesyłanie kart zgłoszeń do projektu "Oblicza Dialogu. Młody Asyż: Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju" wyłącznie drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY
Poprzednie edycje:
Edycja 2014: „Architektura sakralna: Synagoga-Katedra-Meczet. Sztuka czytania symboli”
Edycja 2015: „Wiara i tradycja. Celebracja świąt w różnych kulturach i religiach”
Edycja 2015/16: „Źródła wiary. Rola świętych ksiąg w kulturze i religii”
Edycja 2016/17: „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata”
Edycja 2017/18: "Oblicza Dialogu V edycja: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”