To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona, zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu.

Jan Paweł II

Tegoroczne dni Świętego Jana Pawła II w Małopolsce przebiegały pod hasłem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W tym roku koncerty artystów i zespołów, wystawy, festyny i rajdy rodzinne oraz konkursy sportowe były organizowane w kilku miejscowościach: Bukowinie Tatrzańskiej, Makowie Podhalańskim, Dobczycach, Chrzanowie, Limanowej, Podobinie, Rzepiskach i Skawicy.

Program Małopolskich Dni to głównie wydarzenia i atrakcje dla rodzin z dziećmi. Nie zabrakło jednak koncertów dla miłośników muzyki regionalnej i współczesnych rytmów, ale także repertuaru klasyków gatunku. Wzorem lat ubiegłych uroczystości uatrakcyjniły wieczorne występy gwiazd: Magdaleny Steczkowskiej i Krystyny Giżowskiej oraz zespołu Abba-Tribute. Dla dzieci przewidziano liczne konkursy z nagrodami, jarmarki, dmuchane zjeżdżalnie, bajkowe malowanie twarzy i oczywiście darmowe balony i słodkości.  

Weekendowe imprezy (od kwietnia do czerwca br.) przyciągnęły w sumie kilka tysięcy Małopolan. Głównymi organizatorami Małopolskich Dni są: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, samorządy lokalne, instytucje publiczne i parafie lokalne. Więcej szczegółów o przebiegu uroczystości w poszczególnych miastach znajduje się poniżej.

Relacje z uroczystości z portali internetowych:

Zapraszamy za rok!

fot. Urząd Miasta LimanowaNewsletter

Zapisz się
do góry