To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona, zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu.

Jan Paweł II

To już piąta edycja Dni Św. Jana Pawła II w Małopolsce. Mottem przewodnim tegorocznych wydarzeń jest hasło Światowych Dni Młodzieży 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Rok Jana Pawła II obfituje w liczne wydarzenia związane z Ojcem Świętym. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się już w kwietniu.

Bukowina Tatrzańska zainaugurowała Małopolskie Dni spektaklem muzycznym SANTO SUBITO w wykonaniu Teatru Prowincja z Mikołowa. Uroczystościom towarzyszył wernisaż wystawy obrazów z wizerunkiem Ojca Świętego malowanych na szkle i płótnie autorstwa ks. Władysława Podhalańskiego.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z samorządami lokalnymi przygotował liczne atrakcje dla całych rodzin. W tym roku koncerty, wystawy, pikniki rodzinne i konkursy będą organizowane także w: Dobczycach, Chrzanowie, Limanowej, Makowie Podhalańskim, Podobinie, Rzepiskach i Skawicy. Wystąpią m.in. Magdalena Steczkowska, Krystyna Giżowska i Abba Tribute.

Małopolskie Dni Jana Pawła II zostały zainicjowane z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Celem projektu jest przybliżenie osoby Św. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie Dni przewidziane są koncerty plenerowe, wystawy, projekcje, animacje dla dzieci i młodzieży, pikniki rodzinne oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów z przewodnikami.

Program V Małopolskich Dni Św. Jana Pawła II

 

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry