Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Wczorajszego wieczoru, w wigilię święta patronki śpiewu i muzyki kościelnej - świętej Cecylii, uczestniczyliśmy w duchowej muzycznej uczcie.

Czytaj więcej: Muzyczna uczta duchowa w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

Dziś tylko przypominamy, że do 23 listopada 2017 r. na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie (w przestrzeni Sanktuarium Św. Jana Pawła II) prezentowana jest plenerowa wystawa pn. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”.

Czytaj więcej: Do 23 listopada br. oglądać można w Krakowie wystawę pt. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie...

Zapraszamy serdecznie na koncert wokalno-instrumentalny pod batutą Grzegorza Urbana - kompozytora, aranżera, pianisty, dyrygenta, muzyka na co dzień współpracującego z wieloma znanymi artystami (m.in. z Haliną Frąckowiak), kierownika muzycznego koncertu „Kolory Miłosierdzia” transmitowanego przez TVP1 i organizowanego z okazji kanonizacji Jana Pawła II przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, w kwietniu 2014 roku.

Czytaj więcej: Koncert kameralny w Sanktuarium św. Jana Pawła II – 21 listopada 2017 r.

Od  dziś do 23 listopada 2017 r. na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie (w przestrzeni Sanktuarium Św. Jana Pawła II) prezentowana będzie plenerowa wystawa pn. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”.  Ta wyjątkowa ekspozycja przygotowana została we współpracy i z zasobów/zbiorów Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Kultura Dostępna”).

Czytaj więcej: Wystawa „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” od 6 listopada w przestrzeni...

W program naszego przedsięwzięcia wpisane były trzy pokazy filmu pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły w reżyserii Krzysztofa Zanussiego: pierwszy inauguracyjny - w Kinie Kijów. Centrum w Krakowie (w czerwcu), kolejny - w Kinie Sztuka w Chrzanowie (we wrześniu) oraz trzeci - w Kinie Muza w Myślenicach (w październiku 2017r.). Dwa ostatnie poprzedziły spotkania z prelegentem.

Czytaj więcej: Film „Brat naszego Boga” w reż. K. Zanussiego w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert –...

Projekt Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II trwać będzie jeszcze niespełna miesiąc. Tym goręcej zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w krakowskich, listopadowych wydarzeniach Projektu.

Czytaj więcej: "Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów..." - wydarzenia w Krakowie

Przypominamy o naszych krakowskich spacerach realizowanych w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Spacery odbywają się pod kierunkiem Pani Przewodnik Agnieszki Podymy i rozpoczynają się na Placu Matejki pod Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego o godz. 15.00 w wybrane niedziele miesiąca.

Czytaj więcej: Ostatnie Spacery „Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie – poszukiwania życiowego...

18 października 2017 r. o godz. 18.00 w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II” obejrzeliśmy przejmujący spektakl z repertuaru tarnowskiej sceny. Było to przedstawienie zrealizowane na kanwie dramatu Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga” w reżyserii Tomasza Piaseckiego. 

Czytaj więcej: Dramat „Brat naszego Boga” na tarnowskiej Scenie

14 października 2017 r. w Krakowie zrealizowaliśmy - w ramach projektu Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II - Grę Miejską, w której udział wzięły dzieciaki pod opieką opiekunów-pedagogów, rodziny, krakowianie, turyści.

Czytaj więcej: „TY JESTEŚ SKAŁA” - relacja z Gry Miejskiej Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II

Informujemy wszystkich zainteresowanych naszym przedsięwzięciem: projekt trwa. Dziś dobiegają końca wydarzenia realizowane w Myślenicach. Dzięki współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu mieszkańcy tego urokliwego miasta i okolic obejrzeć mogli wystawę „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” zrealizowaną przez Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Wydawnictwem „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Czytaj więcej: Za nami i przed nami wspaniałe wydarzenia projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie...

W minioną środę (11 października 2017 r.), w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”, wspaniała grupa Młodzieży z Pedagogami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie wzięła udział w kolejnej propozycji naszego przedsięwzięcia. Był nim wyjazd do Muzeum św. Brata Alberta w podkrakowskiej Igołomi. To wyjątkowy przystanek na trasie naszej podróży do miejsc związanych z życiem Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta.

Czytaj więcej: Wyjazd do Muzeum Św. Brata Alberta w Igołomi

Szanowni Państwo, informujemy, że nie dysponujemy już wolnymi miejscami na spektakl pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu K. Wojtyły w reżyserii T. Piaseckiego z repertuaru Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, prezentowany na tarnowskiej scenie 18 X 2017 r. o godz. 18.00.

Czytaj więcej: Spektakl „Brat naszego Boga” w Tarnowie - informacja

Zapraszamy na koncert i wystawę - kolejne propozycje realizowane w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II”, które odbędą się w Lubniu

Czytaj więcej: Upamiętnienie Jana Pawła II i Brata Alberta w Lubniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w grze miejskiej Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II, która rozpocznie się o godzinie 10.00, w sobotę 14 października 2017 r.

Czytaj więcej: Gra miejska "Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II"

Strona 1 z 3

Newsletter

Zapisz się
do góry