Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności, tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie realizuje następujące projekty:

Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

To inicjatywa, która zrodziła się z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Jako organizator Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragnie przybliżyć osobę Św. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów z przewodnikami.

Oblicza Dialogu

To kontynuacja procesu dialogu międzyreligijnego zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, twórczo rozwijanego przez Świętego Jana Pawła II oraz obecnie przez papieża Franciszka. Ojciec Święty Jan Paweł II prowadził dialog ekumeniczny, dialog z religiami niechrześcijańskimi (judaizm, islam) oraz szeroko pojęty dialog z całym światem współczesnym.

Dziedziniec Pogan

Idea „Dziedzińca pogan” nawiązuje do planu Świątyni Jerozolimskiej, której dziedziniec był dostępny dla każdego jako miejsce spotkań i dialogu.

Scena Papieska

Scena Papieska to projekt Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który m.in. ma upamiętniać myśl i twórczość papieża Polaka poprzez konsolidację przedstawicieli różnych środowisk: artystów, ludzi kultury, sztuki i nauki oraz osób, dla których bogata i wielowymiarowa spuścizna Karola Wojtyły oraz temat „sacrum” są duchowym dziedzictwem oraz artystyczną inspiracją. 

Kuchnia Papieska

Projekt zakłada przedstawienie informacji o życiu codziennym Karola Wojtyły, wplecionych w wątek dziejowy Polski i okraszonych nutą domowych przepisów. Poprzez podróż w czasie odnajdujemy smaki z dzieciństwa Karola Wojtyły aż po kuchnię papieską w Watykanie.

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

Portal SantoJP2

Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II. Jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci.

Newsletter

Zapisz się
do góry