Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto "rozdaje", kto zdolny jest dawać.

Jan Paweł II

Od 14 do 17 września 2017 r. Kraków zamieni się w światową stolicę miłosierdzia i dobroczynności. Wszystko za sprawą Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, podczas których najważniejsze organizacje pozarządowe z całego świata będą mogły zaprezentować swoją działalność, podzielić się doświadczeniami, pokazać sens i sposoby niesienia różnorakiej pomocy potrzebującym. Targi odbędą się po raz pierwszy, a ich inicjatorami są władze województwa oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj więcej: Info: Targi Dobroczynności Veritatis Splendor 14 - 17 września 2017 r.

Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju". Program jest integralną częścią wieloletniego projektu „Oblicza Dialogu” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie od 2014 r. Hasło tegorocznej edycji na rok szkolny 2016/17 „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata”.

Czytaj więcej: Info: Oblicza Dialogu: W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na konferencję „z ducha, z ciała, piękna”. Debatę o współczesnej roli kobiet podejmą m.in. Anna Tomaszewska, Dominika Figurska, siostra Anna Bałchan oraz eksperci z dziedziny zdrowia, urody i stylizacji. Spotkanie odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja, 21 października 2016 roku o godzinie 9.30.

Czytaj więcej: Info: Konferencja dla kobiet. Z ducha, z ciała, z piękna

Różaniec z chleba dla Papieża Franciszka to wyjątkowy dar niepełnosprawnych dzieci z Małopolski na radość o możliwym spotkaniu z Ojcem Świętym w naszym kraju. Ten symboliczny podarunek najmłodszych powstał na planie czwartego odcinka programu Kuchni Papieskiej – serii fabularyzowanych dokumentów o Karolu Wojtyle. Premiera planowana w programie pierwszym Telewizji Polskiej już w sobotę 23 lipca 2016 r. o godzinie 11.56.

Czytaj więcej: Info: Kuchnia Papieska. Różaniec z Chleba Naszego Powszedniego dla Papieża Franciszka

12 czerwca 2016 r., w 5. rocznicę erygowania Sanktuarium św. Jana Pawła II, odbędzie się uroczysta msza święta dla rodzin celebrowana przez Metropolitę Krakowskiego Księdza Stanisława Kardynała Dziwisza. Tego dnia na błoniach przed świątynią rozpocznie się także impreza plenerowa Akademii Rodzinnej. Atrakcją tego dnia będzie koncert Majki Jeżowskiej, który zainauguruje VI Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Info: 5 rocznica erygowania Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Piknik Rodzinny – Zakończenie...

Strona 1 z 5

Newsletter

Zapisz się
do góry