Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Kolejny reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony jest Targom Dobroczynności Veritatis Splendor, które po raz pierwszy odbyły się  w Małopolsce.

Czytaj więcej: Veritatis Splendor 2017

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" przedstawia podsumowanie V edycji programu "Oblicza dialogu". Oblicza dialogu to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkolnej uczący tolerancji, promujący postawy otwarte na inne kultury i religie, walczący ze stereotypami oraz skierowany na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Oblicza Dialogu 2017. Obraz Raju

18 czerwca 2017 roku na terenach zielonych przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Jana Pawła II, podczas którego zakończony został rok szkolny 2016/2017 w Akademii Rodzinnej. Reportaż z cyklu "Wiara i życie".

Czytaj więcej: Akademia Rodzinna 2017

O wychowaniu do wartości i kształtowanie postaw drogą do wolontariatu dyskutowali uczestnicy konferencji, zorganizowanej 9 czerwca 2017 r. w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" poświęcony został temu spotkaniu.

Czytaj więcej: Sztuka wychowania

W kolejnym reportażu z cyklu "Wiara i życie" - Trudne piękno, czyli jak inspiruje i jakie wyzwania stawia św. Brat Albert opowiedzieli podczas konferencji "Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego - Św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności"  m.in. s. Teresa Pawlak albertynka, Janina Ochojska, Anna Dymna, Tomasz Schimscheiner, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Jan Mela, Agata Szuta.

Czytaj więcej: Trudne piękno św. Brata Alberta

Z cyklu "Wiara i życie": "Rowerem do polskiej Fatimy” – filmowa relacja z ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej do polskiej Fatimy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem na przykładzie dwóch grup: z księdzem Piotrem Studnickim – rzecznikiem Archidiecezji Krakowskiej, która wyruszyła spod kościoła świętego Wojciecha w Krakowie i w jeden dzień pokonała 140 km z modlitwą różańcową na ustach oraz grupą z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie.

Czytaj więcej: Rowerem do polskiej Fatimy

Kolejny reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony został konferencji "Edukacja seksualna w szkole", zorganizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie 8 kwietnia 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Czytaj więcej: Edukacja seksualna w myśl idei Jana Pawła II

Reportaż z cyklu "Wiara i życie". Relacja z większości najbardziej interesujących wydarzeń tygodnia modlitw o jedność chrześcijan oraz dni judaizmu i islamu w Krakowie.

Czytaj więcej: Miłość Chrystusa przynagla nas do jedności

Z cyklu Wiara i życie: „Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem…” program o poszukiwaniach życiowych Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta , przypomnienie sylwetki i dzieł w związku z przypadającą 100 rocznicą śmierci i ogłoszeniem Roku 2017 rokiem Brata Alberta.

Czytaj więcej: Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem…

Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" poświęcony został konferencji dla kobiet "z ducha, z ciała, z piękna" zorganizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj więcej: Z ducha, z ciała, z piękna

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" poświęcony Nagrodzie Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor.

Czytaj więcej: Veritatis splendor, czyli Blask Prawdy

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w Akademii Rodzinnej Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Relacja z warsztatów, gry miejskiej oraz Pikniku Rodzinnego, podczas odbył się koncert Majki Jeżowskiej. Reportaż z cyklu "Wiara i życie".

Czytaj więcej: Akademia Rodzinna 2016

Reportaż z cyklu "Wiara i życie" przedstawia podsumowanie IV edycji programu "Oblicza dialogu". Oblicza dialogu to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży szkolnej uczący tolerancji, promujący postawy otwarte na inne kultury i religie, walczący ze stereotypami oraz skierowany na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Oblicza Dialogu 2016

Kolejny odcinek cyklu "Wiara i życie" prezentuje spotkanie dzieci z Marszałkiem Małopolski Jackiem Krupą, podczas którego przekazały mu wyjątkowy prezent dla Papieża Franciszka - różaniec, który same wykonały. 

Czytaj więcej: Różaniec dla Papieża Franciszka

Strona 1 z 2

Newsletter

Zapisz się
do góry