Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto "rozdaje", kto zdolny jest dawać.

Jan Paweł II

Joaquin Navarro Valls zastanawia się nad fenomenem fascynacji mediów osobą Jana Pawła II. Mówi m.in. o tym, z jakich źródeł Ojciec Święty czerpał wiedzę na temat tego, co dzieje się w świecie, jakie wydarzenia budziły jego szczególne zainteresowanie. Porusza temat zasług pontyfikatu Jana Pawła II, docenionych nie tylko przez chrześcijan, ale wspomina też o porażkach.

Czytaj więcej: Świadkowie... Joaquin Navarro Valls

Przez wszystkie dni pontyfikatu Jana Pawła II, Arturo Mari, papieski fotograf, nie skorzystał z ani jednego dnia urlopu. W tym filmie opowiada - nie ukrywając emocji - o szczególnej relacji, jaka łączyła go z Papieżem, a wykraczała ona daleko poza kontakt zawodowy, wspomina także niezwykłe zdarzenia jakich był świadkiem pracując u boku Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Świadkowie... Arturo Mari

Kard. Stanisław Nagy, wybitny teolog zaangażowany w działalność ekumeniczną, przyjaciel Jana Pawła II, opowiada o Papieżu i jego wizji zjednoczonego Kościoła.

Czytaj więcej: Świadkowie... Kard. Stanisław Nagy

Jeden z najbardziej cenionych watykanistów, dziennikarz, pisarz włoski o polskich korzeniach opowiada o Janie Pawle II i jego wizji pontyfikatu. Gian Franco Svidercoschi już podczas II Soboru Watykańskiego, który obserwował jako korespondent, zauważył wielki wkład, jaki włożył abp Karol Wojtyła w tworzenie soborowych dokumentów.

Czytaj więcej: Świadkowie... Gian Franco Svidercoschi

Przyjaciel Jana Pawła II, prof. Gabriel Turowski, opowiada o najważniejszych wydarzeniach w życiu Papieża związanych z Fatimą. Prof. Gabriel Turowski, jako wybitny lekarz, znajdował się w gronie sześciu specjalistów z całego świata, którzy po zamachu czuwali w Klinice Gemelli nad rekonwalescencją Papieża. To właśnie od niego, Jan Paweł II usłyszał, że zamach miał miejsce nie tylko w ten sam dzień, w którym miało miejsce przed laty zjawienie Matki Boskiej w Fatimie, ale zdarzył się dokładnie o tej samej godzinie, jak wynikało z obliczeń znanego europejskiego geofizyka.

Czytaj więcej: Świadkowie... Gabriel Turowski

Okoliczności związane z wyborem Karola Wojtyły na Papieża wspominają: osobisty sekretarz ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni przyjaciel, profesor KUL, ks. kard. Stanisław Nagy oraz dziennikarz, watykanista Gian Franco Svidercoschi, który już podczas Soboru Watykańskiego II z zainteresowaniem obserwował młodego wówczas polskiego biskupa.

Czytaj więcej: Świadkowie... Wybór

Newsletter

Zapisz się
do góry