Cały pontyfikat papieża związany był ze światowymi inicjatywami na rzecz dialogu i pojednania międzyreligijnego. Jan Paweł II zawsze stał po stronie człowieka, ponad ideologiami. Był autorytetem w kwestiach religijnych a także historycznych, kulturowych, społecznych i politycznych. Zajęcia łączą część teoretyczną z zajęciami praktycznymi kształtującymi u młodego człowieka postawę otwartości na inne kultury i religie, zwalczającą stereotypy, skierowaną na poznanie i współistnienie z drugim człowiekiem. Specjalnie przygotowane gry planszowe pomogą uczniom poznać temat.
Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!
Zajęcia adresowane do: uczniów starszych klas szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych - dostosowane do wieku uczestników.
W warsztatach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane.
Zajęcia odbywają się w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków (czas trwania 45-60 minut). Jednorazowo w Instytucie możemy przyjąć grupę do 28-30 osób. Grupy większe dzielone będą na dwie podgrupy, które wymiennie korzystać będą z zajęć edukacyjnych. Drugą grupę zachęcamy w tym czasie do odwiedzenia wraz z wychowawcą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II oraz Jego relikwie.
*UWAGA! WSZYSTKIE ZAJĘCIA STACJONARNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ PO USTANIU OBOSTRZEŃ EPIDEMIOLOGICZNYCH
Prosimy o dokonywanie rezerwacji terminów:
- telefonicznie 12 422 03 44 wewn. 324, 887 021 060
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- lub osobiście w siedzibie Instytutu