Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Jan Paweł II

Zapraszamy do korzystania z zasobów online Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. W jednym miejscu zebraliśmy dla Was bazę naszych filmów, projektów, spacerów wirtualnych, artykułów oraz innych multimediów, dostępnych przez Internet.

 

Oferta skierowana do osób z niepełnosprawnościami:

- słuchu
https://idmjp2.pl/index.php/pl/114-informacja/1928-oferta-edukacyjna-dla-osob-z-dysfunkcja-sluchu-projekty-instytutu-dostepne-w-internecie

- ruchu
https://idmjp2.pl/index.php/pl/114-informacja/1931-oferta-edukacyjna-dla-osob-z-dysfunkcja-ruchu-projekty-instytutu-dostepne-w-internecie

- wzroku
https://idmjp2.pl/index.php/pl/114-informacja/1925-oferta-edukacyjna-dla-osob-z-dysfunkcja-wzroku-projekty-instytutu-dostepne-w-internecie

 


 

Witrualne spacery:

- Multimedialny projekt "Małopolska – tu wszystko się zaczęło"
Interaktywna prezentacja 75 miejsc regionu, które w sposób szczególny naznaczył swoją obecnością Karol Wojtyła. Przy pomocy dostępu do Internetu umożliwia dogodne „zwiedzanie” miejsc w Małopolsce, miejsc związanych o sobą K. Wojtyły/Jan Pawła II. Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych. Dostępne wersje językowe: j. angielski, j. hiszpański, j. polski.

- Panoramy wirtualne "Szlak Maryjny"
Interaktywna prezentacja 28 miejsc kultu Maryjnego na terenie Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. panoramy wirtualne wzbogacone są o materiały multimedialne oraz fotografie. Dostępne są wersje w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym. Prezentacja powstała w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Projekt dostępny jest także na urządzeniach mobilnych, z udogodnieniami: opisy w wersji wysokokontrastowej, menu głosowe.

Wirtualny spacer po Pałacu Arcybiskupów Krakowskich 

 

Bazy artykułów:

santojp2.pl
Bogata baza wiedzy o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie Ojca Świętego Jana Pawła II - jedna z największych interaktywnych encyklopedii wiedzy o Wielkim Polaku dostępnych w sieci.

Artykuły związane z tematyką dialogu

- Artykuły o Janie Pawle II

- Publicystyka

 

Filmy, programy:

Wszystkie filmy Instytutu znajdują się na kanale Youtube TUTAJ

Cykl "Kuchnia Papieska"

Cykl "Świadkowie"

Cykl "Projekt życia według Jana Pawła II"

Cykl "Jan Paweł II w Małopolsce"

Cykl "Wiara i życie"

Cykl "Moviewam"

"Liczę na Was"

"Dobry święty" 

 

Wywiady:

- Cykl "Tak, ja też chcę być Święty" 

- Cykl "poDIALOGujmy"

- Cykl "16.10.1978 - Tak to pamiętam..."

 

Wykłady, konferencje (nagrania):

- Wykłady z cyklu "Jan Paweł II. Posługa Myślenia"

Konferencja "MEDIA - wychowują czy deprawują młode pokolenie Polaków?"

- Konferencja "Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw drogą do wolontariatu"

 

Projekty:

- Oblicza Dialogu

- Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

 

Media społecznościowe:

Facebook

Youtube

Instagram

Twitter

Newsletter

Zapisz się
do góry