Tak jak sól nadaje smak pożywieniu i jak światło oświeca ciemności, tak świętość nadaje pełny sens życiu, czyniąc je odblaskiem chwały Bożej.

Jan Paweł II

22 marca 2018 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych pt. „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka”. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski jury nagrodziło oraz wyróżniło 31 prac.

Otrzymaliśmy 2570 pięknych, kolorowych kartek wielkanocnych, w związku z czym jury postanowiło przyznać po 4 równoległe nagrody w każdej z kategorii oraz wyróżnić 19 prac. Łącznie nagrodzono oraz wyróżniono 31 prac.

Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają od Instytutu drobne nagrody rzeczowe.

12 nagrodzonych prac zostanie wysłanych do Papieża Franciszka do Watykanu!

 

Lista laureatów:

 

Kategoria: Przedszkole

Nagrodzone:

1. Obuszko Hanna – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni
2. Owsianka Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Prof. Kazimierza Sosnowskiego w Obidzy
3. Repetowski Gabriel – „Uniwerek Malucha” Niepubliczne Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Iwkowej
4. Sieczka Stanisław – Szkoła Podstawowa im. Antoniny Tatar w Suchem

Wyróżnienia:

1. Banaś Karolina – Przedszkole Sacre Coeur w Tarnowie
2. Ciećko Zofia – Przedszkole Publiczne nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
3. Godawa Emilia – Przedszkole Samorządowe w Budzowie
4. Kawa Jerzy – Przedszkole Samorządowe im. Św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie
5. Krężel Stanisław – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wolbromiu
6. Ostrowski Jan Paweł – Publiczne Przedszkole Bajlandia w Krakowie

 

 

Kategoria: Klasy 1 – 3

Nagrodzone:

1. Kmin Justyna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Cichem
2. Kowalczyk Piotr – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach
3. Lech Wiktoria – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
4. Stoch Barbara – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie

Wyróżnienia:

1. Bobrowska Wiktoria Anna – Szkoła Podstawowa im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie
2. Chrupek Hubert - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
3. Gawor Natalia – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dęblińskiej
4. Klag Nikola – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach
5. Magiera Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Januszowej
6. Skorupa Sylwia – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach

 

 

Kategoria: Klasy 4 – 7

Nagrodzone

1. Biesiada Jagna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu
2. Ryba Lena – Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach
3. Rylewicz Krystian – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnie
4. Tąta Natalia – Szkoła Podstawowa im. W Goetta w Zelczynie

Wyróżnienia:

1. Drabik Kamil – Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Węglówce
2. Pacułt Aleksandra - Szkoła Podstawowa im. W Goetta w Zelczynie
3. Popczyk Kornelia – Szkoła Podstawowa w Gołczy
4. Sowa Patryk – Szkoła Podstawowa w Paleśnicy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki w Paleśnicy
5. Sudak Szymon – Galeria Ogród Sztuki w Konstantynowie Łódzkim
6. Szymańska Patrycja, Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim
7. Świątek Nikola – Publiczna szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

 

GRATULUJEMY! Nagrody oraz dyplomy wyślemy pocztą!

Skład jury:
Agata Szuta - Dyrektor Instytutu, przewodniczący jury
Dorota Boczkowska - Molenda
Katarzyna Twardosz
Elżbieta Wojtan

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na naszym profilu na portalu Facebook

Protokół konkursu Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka (pdf)

Newsletter

Zapisz się
do góry