Bóg nie wątpi o człowieku. A więc i my, chrześcijanie, nie możemy zwątpić o człowieku, wiemy bowiem, że człowiek jest zawsze większy niż jego błędy i występki.

Jan Paweł II

Podsumowanie konkursu Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II".

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie ozdobnej zawieszki do udekorowania świątecznego drzewka. Swoje prace nadesłali uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolne z całej Polski oraz z Ukrainy. Łącznie otrzymaliśmy 2340 zgłoszenia.

Lista laureatów konkursu - klik

Ucznnice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie - Natalia, Aleksandra i Alicja - laureatki konkursu, podjęły się zadania przystrojenia pracami konkursowymi dwóch choinek w Kościele Dolnym Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Niestety, nie udało nam się zawiesić wszystkich wybranych prac - część z nim okazała się zbyt ciężka, a części odpadły zawieszki które pozwalały zawiesić je na choinkach. 

Pragniemy również poinformować, że wszystkie prace których nie wykorzystano do przystrojenia choinek zostały przekazane osobom samotnym, chorym i potrzebującym za pośrednictwem Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Cieszymy się, że "żywot" tych pięknych ozdób nie zakończy się w pudle w archiwum, tylko przywołają uśmiech na twarzy osób, dla których święta sa trudnym czasem. 

Newsletter

Zapisz się
do góry