Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

17 czerwca 2018 roku na terenach zielonych przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego zakończony został rok szkolny 2017/2018 w Akademii Rodzinnej.

W niedzielne popołudnie na dzieci oraz rodziców czekał Piknik Rodzinny obfitujący w atrakcje przygotowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Podczas wspólnej zabawy dzieci mogły oglądnąć bajkę odegraną "na żywo", pomalować twarze, zjeżdżać po nadmuchiwanych zjeżdżalniach, a także robić gigantyczne bańki mydlane.

Piknik otworzył występ Chóru Rodzinnego im. Jana Pawła II pod dyrekcją Magdy Steczkowskiej, który swoim występem porwał tłum. 

Duże zainteresowanie wzbudził wielki wóz strażacki oraz radiowóz, do których dzieci mogły wsiadać i poczuć się przez chwilę jak strażak albo policjant. Emocje wzbudziły też zabawy przygotowane przez strażaków, podczas których dzieci wodą z sikawki gasiły "pożar" w bajkowym miasteczku. Wszyscy uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z kursu pierwszej pomocy, który został przeprowadzony przez ratowników medycznych z Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna.

Zwieńczeniem wspólnego popołudnia było losowanie nagród w loterii fantowej. Emocje sięgały zenitu, bo każdy los wygrywał! Sponsorami nagród byli:

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Jan”
Czas dzieci
Solne Miasto w Wieliczce
Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Skawa SA
Opera Krakowska
GOjump Park Trampolin
Centrum Wspinaczkowe Forteca
Park Wodny Kraków
Bakoma
Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia Akademii Rodzinnej, które rozpoczną się we wrześniu!

 

Fot. Sebastian Izdebski 

Newsletter

Zapisz się
do góry