Nie można żyć tylko na próbę, nie można umierać tylko na próbę. Nie można kochać tylko na próbę, przyjmować tylko na próbę i na czas człowieka.

Jan Paweł II

26 marca 2017 r. w ramach Akademii Rodzinnej odbyły się warsztaty dla dzieci, których tematyką była robotyka. Zajęcia zostały przeprowadzone przez grupę KreaTech – Kreatywni Technologicznie, która zaprosiła dzieci oraz rodziców do świata innowacyjnej technologii.

Podczas zajęć nasi mali inżynierowie, pracując z kolorowymi klockami LEGO WeDo mogli zapoznać się z podstawami robotyki, ucząc się przy tym logicznego myślenia, a także rozwijania i rozbudzania własnej kreatywności.

Podczas spotkania nauka przeplatała się ze świetną zabawą, dzięki czemu nikt z naszych małych podopiecznych się nie nudził.
Na koniec zajęć odwiedził nas robot o imieniu Krysia, która zachwyciła wszystkie dzieci odpowiadając na ich pytania. Nie zabrakło też wspólnych tańców. 

Podczas gdy dzieci szkoliły się na przyszłych inżynierów, dorośli skorzystali z porad na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, których udzielał Pan Paweł Kulig z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Rodzice mogli się dowiedzieć w jaki sposób można uchronić dziecko przed zagrożeniami w sieci oraz uzyskać wiele innych cennych wskazówek.

Wszyscy się świetnie bawili i z niecierpliwością czekają na następną Akademię Rodzinną, która odbędzie się już 23 kwietnia. Tematem zajęć będzie „Taniec wygibaniec” – warsztaty taneczne dla całej rodziny.


Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Fot. Agnieszka Droździk

 

Patronat medialny:

logo czasdzieci jpg 300px

Newsletter

Zapisz się
do góry