Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia.

Jan Paweł II

12 czerwca 2016 roku na błoniach przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego zakończony został rok szkolny 2015/2016 w Akademii Rodzinnej. Na najmłodszych czekała moc atrakcji, a gwiazdą wieczoru była Majka Jeżowska wraz z zespołem.

O godzinie 11.00, w V rocznicę erygowania Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz poprowadził uroczystą Mszę Świętą dla dzieci. Po jej zakończeniu miało miejsce poświęcenie pomnika przedstawiającego Ojca Świętego Jana Pawła II, który stanął na placu przed Sanktuarium. 

Po uroczystościach na dzieci oraz ich rodziców czekał Piknik Rodzinny obfitujący w atrakcje przygotowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Podczas wspólnej zabawy dzieci mogły pomalować twarze, nauczyć się chodzić na szczudłach, a także robić gigantyczne bańki mydlane.

Duże zainteresowanie wzbudził wielki wóz strażacki, w którego wnętrzu dzieci mogły poczuć się niczym prawdziwi strażacy oraz samochód i motocykl policyjny. Wszyscy uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z kursu pierwszej pomocy, który został przeprowadzony przez ratowników medycznych z PASJA MED.

Zwieńczeniem wspolnego popołudnia był koncert wielkiej gwiazdy - Majki Jeżowskiej. Wszyscy świetnie się bawili! Wśród rodziców odżyły wspomnienia z dzieciństwa, a dzięki piosenkom Pani Majki mogli cofnąć się kilkanaście lat wstecz. Artystka przygotowała konkursy i niespodzianki dla fanów. Dzieci, które licznie zebrały się pod sceną, otrzymały pamiątkowe zdjęcia wokalistki, a najaktywniejsi - płyty z autografem.

Wystep zainaugurował VI Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II. 

Podczas pikniku wszystkie dzieci otrzymały wachlarzyki z całym programem nowego sezonu Akademii Rodzinnej, który rusza już we wrześniu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Fotogaleria z Pikniku Rodzinnego i koncertu Majki Jeżowskiej

 

Fotorelacja z uroczystości w Sanktuarium Św. Jana Pawła II 

 

Patron medialny

logo czasdzieci jpg 300px  plusfra3

Newsletter

Zapisz się
do góry