Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci oraz rodziców na warsztaty organizowane w ramach Akademii Rodzinnej 17 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00.

 

 

 

17 kwietnia 2016 o godz. 12.00

Biała Sala - wejście od strony księgarni

 

W programie:

- dogoterapia

- kurs pierwszej pomocy

 

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami postanowiliśmy tym razem zorganizować dwie grupy warsztatowe.


Zajęcia z dogoterapii prowadzone są przez licencjonowaną kynoterapeutką Kalinę i jej wesołego psa Ajlę.

To odpowiednio wyselekcjonowany do pracy z dziećmi pies – Flat Coated Retriever – rasa ukierunkowana na współpracę z człowiekiem, bardzo łagodna i ufna.
Nauka czytania. Dzieci czytając specjalnie przygotowanemu do tego rodzaju zajęć psu poprawiają swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem, przełamują lęki przed czytaniem innym na głos i czerpią faktyczną przyjemność z kontaktu ze zwierzęciem.
Czytanie bajek dzieciom. Metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies.
W programie zajęć pojawi się m. in.: nauka postępowania z psem, poznawanie budowy ciała psa, ćwiczenia i zabawy sprawnościowe, elementy tresury, spacery z psem, poznawanie zwyczajów i upodobań psów.

Źródło: http://skladowa.net/


Kurs pierwszej pomocy poprowadzą Ratownicy z krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna.

 

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wraz z rodzicami.

 

 

Zapisy:

telefoniczne - 12 422 03 44

e-mailem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Patron medialny:

logo czasdzieci jpg 300px

Newsletter

Zapisz się
do góry