Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Jan Paweł II

Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II Cię wyzwoli - Magdalena Siemion.

Czytaj więcej: Teologia ciała..

Czy warto umierać za smartfona - Krzysztof Zanussi

Czytaj więcej: Czy warto umierać za smartfona

Pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach.

Czytaj więcej: "Jan Paweł II. Szukałem Was..." DVD

Opowieść o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły, czasach kiedy dla wszystkich był on tytułowym Lolkiem. O Lolku opowiadają Jego najbliżsi przyjaciele, którzy zabierają nas w pełną nostalgii podróż kilkadziesiąt lat wstecz.

Czytaj więcej: "Lolek. Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły" DVD

"Codzienne inspiracje biblijne" to książka wyjątkowa na rynku wydawniczym. Jej oryginalność polega na tym, iż współtworzy ją Czytelnik.

Czytaj więcej: "Codzienne inspiracje biblijne" ks. Wojciech Węgrzyniak

Papież Polak był nie tylko kapłanem, mistykiem i poetą. Na przestrzeni całego pontyfikatu niezwykle ważne były kwestie społeczne, wyzwania, przed którymi staje nasza cywilizacja, współczesna kultura. Był wnikliwym obserwatorem i komentatorem bieżących wydarzeń.

Czytaj więcej: "Jan Paweł II – 100 najważniejszych wskazań dla świata"

Romantyk Boży to niezwykła książka, która otwiera przed Czytelnikiem świat młodzieńczych fascynacji i twórczości literackiej Karola Wojtyły. W 1978 roku, dokładnie w czterdzieści lat od debiutu poetyckiego, Karol Wojtyła wybrany został na Stolicę Piotrową. Wtedy też, ujawnione zostały światu, znane tylko nielicznym jego teksty.

Czytaj więcej: "Romantyk Boży" Stanisław Dziedzic

Newsletter

Zapisz się
do góry