Miłość mi wszystko wyjaśnia, Miłość wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam tą Miłość, gdziekolwiek by przebywała...

Karol Wojtyła

Biblioteka Instytutu posiada w swych zasobach materiały filmowe z napisami:

1. „Historia Świętego Franciszka” fabularny film włoski pokazujący życie Franciszka z Asyżu.
Czas trwania 127 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

2. „Jan Paweł II. Szukałem Was…”, pełnometrażowy film dokumentalny o Ojcu Świętym.
Czas trwania 92 minuty
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM (FRAGMENTY FILMU)

3. „Biblia…Początki Świata”, amerykański film fabularny, ilustracja pięciu historii biblijnych: Adam i Ewa, Kain i Abel, Noe, Abraham oraz mieszkańcy Sodomy i Gomory.
Czas trwania 168 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

4. „Papież Jan Paweł II. Budowniczy Mostów”, film dokumentalny będący biografią Ojca Świętego od chwili narodzin do dni na tronie papieskim. W zrozumiały i wzruszający sposób pokazuje papieża, który budował mosty pomiędzy ludźmi.
Czas trwania 55 minut (oraz dodatkowe 48 minut)
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

5. Posiąść Ziemię”, film dokumentalny o historycznej pielgrzymce Jana Pawła II do Ziemi Świętej. Została uznana za najważniejszą w jego pontyfikacie i jednocześnie za wydarzenie bez precedensu. Była to wędrówka do źródeł chrześcijaństwa i kolejny krok w pojednaniu chrześcijańsko-żydowskim.
Czas trwania 80 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

6. „Kraków Jana Pawła II” to filmowy przewodnik po mieście. Poznajemy drogi i miejsca, którymi kiedyś podążał Karol Wojtyła jako młodzieniec, student seminarium duchownego, ksiądz, biskup krakowski, kardynał, a w końcu pielgrzymujący do ojczyzny papież Jan Paweł II.
Czas trwania 55 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

7. „Z dalekiego kraju” film fabularny o życiowej drodze Karola Wojtyły do urzędu papieskiego. Losy przyszłego papieża zostały ukazane na tle dramatycznych wydarzeń polskiej historii od lat 20 do 80 XX wieku. Miedzy innymi ukazane są losy młodego Wojtyły podczas II wojny światowej i w trudnych czasach powojennych.
Czas trwania 138 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

8. „Lourdes” – film fabularny Jessiki Hausner to próba zbadania fenomenu tego sanktuarium, pełnego ludzi rozpaczliwie pragnących cudu. Wśród nich jest Christine, która tylko udaje pobożność, żeby zabierano ją na kościelne wycieczki. Jak szczerze przyznaje, nie ma wielu okazji do podróżowania będąc przykuta do wózka inwalidzkiego. Być może właśnie jej przytrafi się cud? Obraz bohaterki balansuje między krytycznym studium religijności i historią odkupienia.
Czas trwania: 96 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

9. „9 dni, które zmieniły świat” - niezwykły film zrealizowany w hołdzie Ojcu Świętemu i polskiemu narodowi. Amerykańscy autorzy uważają, pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku, które miało kolosalny wpływ na losy świata, podobnie jak cała późniejsza posługa polskiego papieża.
Czas trwania: 95 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

10. „Dzieciątko zwane Jezus” - pierwszy film fabularny przedstawiający dzieciństwo Jezusa. Przejmująca opowieść opowiadająca o tak rzadko poruszanym momencie życia Chrystusa jakim jest jego dzieciństwo.
Czas trwania: 110 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

11. „Najwspanialsza opowieść” - zrealizowany z ogromnym rozmachem film fabularny będący epicką opowieścią inspirowaną życiem Jezusa z Nazaretu, poczynając od jego skromnych narodzin, poprzez głoszenie nauk, aż do ukrzyżowania i zmartwychwstania.
Czas trwania: 191 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

12. „Tajemnice Biblii” – seria filmów przybliżająca wielkie postacie i zdarzenia z czasów biblijnych. Dowody historyczne, archeologiczne i antropologiczne pozwalają ujrzeć realia tamtych czasów w nowym świetle. Oddające prawdziwość historyczną rekonstrukcje zdarzeń, grafika CGI i opinie ekspertów pozwalają dogłębnie poznać wiele fascynujących postaci i opowieści biblijnych.
Czas trwania: 9 odcinków x 50 minut
NAPISY W JĘZYKU POLSKIM

13. „Pope John Paul II” – film fabularny. Ukazane jest życie Wojtyły sprzed wyboru na papieża – pierwszych lat posługi kapłańskiej, jego przygód, przyjaciół, lat przeżytych jako biskup i kardynał, walkę z komunistycznymi władzami, a także moment wyboru na papieża, pierwsze lata urzędowania na Stolicy Piotrowej oraz kolejne wydarzenia z życia Jana Pawła II. W roli tytułowej: Jon Voight.
Czas trwania: 127 minut
NAPISY W JĘZYKU ANGIELSKIM

14. „Kościół Bożego Ciała. Klasztor kanoników Regularnych Laterańskich w Krakowie” – wirtualne zwiedzanie zawierające m. in. 120 zdjęć, 4 animacje zdjęć archiwalnych, 12 obiektów obrotowych, 16 zdjęć trójwymiarowych, 2 panoramy trójwymiarowe, 2 wirtualne księgi, 24 pełnoekranowe panoramy.
OPISY W JĘZYKU POLSKIM

15. „Drogowskazy dla Polaków.” - komputerowy zbiór wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II skierowane do rodaków. Na płycie znajdują się przemówienia i homilie z pielgrzymek do Ojczyzny 1979 - 99 oraz inne wypowiedzi skierowane do narodu polskiego podczas pontyfikatu. Do dyspozycji jest również wiele pomocy: kronika pielgrzymek, komentarze i opinie, kalendaria, słowniki, indeksy i zdjęcia.
TEKSTY W JĘZYKU POLSKIM

16. Nauczanie Kościoła Katolickiego: Pismo Święte z komentarzem. Nauczanie papieży. Kodeks Prawa Kanonicznego. Słownik. Kalendarium.
TEKSTY W JĘZYKU POLSKIM

 

UWAGA!
• Na stronie Instytutu w zakładce Biblioteka znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism lub filmów. Każdego roku biblioteka wzbogacana jest wieloma pozycjami książkowymi, wydawnictwami naukowymi i innymi publikacjami poświęconymi osobie i nauczaniu Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biblioteka Instytutu (klik)

 

• Projekt Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość wypożyczenia materiałów do domu czytelnika na terenie Krakowa. Wystarczy zadzwonić do Instytutu lub napisać email (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z podaniem 3 tytułów dostępnych w zasobach biblioteki, a wolontariusz dowiezie je nieodpłatnie pod wskazany adres czytelnika.
Kontakt telefoniczny: 887 021 060, także kontakt SMS
Mobilna Biblioteka Instytutu (klik)

Newsletter

Zapisz się
do góry