Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II dziękuje za wspaniałą atmosferę towarzyszącą przygotowaniom do kanonizacji Jana Pawła II. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i widzom misterium i koncertu "Kolory Miłosierdzia" oraz sobotnio-niedzielnego widowiska multimedialnego na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.
Nasza inicjatywa zorganizowania wydarzeń towarzyszących kanonizacji Ojca Świętego zdobyła szeroki odzew w mediach krajowych i zagranicznych. Kilkudziesięciu akredytowanych dziennikarzy stacji telewizyjnych i radiowych, relacjonowało na żywo przygotowania i przebieg koncertu na błoniach przed Sanktuarium Jana Pawła II i widowiska multimedialnego na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ulicy Franciszkańskiej 3. Zainteresowanie wydarzeniami przerosło nasze oczekiwania. Szacujemy, że misterium i koncert oglądało na żywo kilkanaście tysięcy widzów, zaś transmisja telewizyjna zgromadziła milionową publiczność. Przez dwa weekendowe wieczory widowisko multimedialne na Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przyciągnęło kolejne tysiące osób – turystów i gości, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.


  


Podstawowym celem Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II jest upamiętnienie i upowszechnienie dziedzictwa jakie pozostawił nam Nasz Ojciec Święty, poprzez wspieranie różnorodnych inicjatyw zmierzających do zbliżenia między kulturami i religiami. Cieszymy się, że organizując misterium i koncert oraz mapping 3D udało nam się w pełni go zrealizować. Dziękujmy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do uczczenia kanonizacji Jana Pawła II. Jesteśmy wzruszeni Waszym odzewem. Zachęcamy do wpisów na naszym profilu FB. Piszcie o Waszych emocjach, wrażeniach, ale także zamieszczajcie swoje uwagi i spostrzeżenia. Najciekawsze wpisy umieścimy w naszej pamiątkowej księdze.
Poniżej zamieszczamy wybrane zdjęcia z wydarzeń. 
 Fotografie: A Munk, A. Płachetko, S. Proszek, T. Cichocki

Newsletter

Zapisz się
do góry