29 kwietnia 2014 roku, dwa dni po kanonizacji Jana Pawła II na stadionie Cracovii odbędzie się mecz pod hasłem „Jan Paweł II i Jego Cracovia”.  W tym wyjątkowym meczu, poza popularnym „Kazkiem” zagrają również m.in. Arkadiusz Baran, Marcin Cabaj, Witold Wawrzyczek, Marek Baster, Paweł Nowak, Piotr Giza, Marcin Dudziński, Michał Świstak, Krzysztof Radwański, Marcin Makuch, Łukasz Szczoczarz, czy Jacek Wiśniewski. Mecz będzie miał charakter charytatywny, a dochód z niego zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz MKS Cracovia SSA zapewniają, że we wtorkowy wieczór na Stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży nie zabraknie emocji. Obecna Cracovia zmierzy się z drużyną „Pasów”. Mecz rozpocznie się o symbolicznej dla klubu godzinie: 19:06.  
– Cieszę się, że to spotkanie dojdzie do skutku. Chyba nie da się lepiej uczcić kanonizacji Jana Pawła II, jak właśnie rozgrywając takie zawody  – mówi jeden z pomysłodawców spotkania, redaktor Andrzej Augustynek z TVP Kraków.
„Ojcze Święty – Pozdrawia Cię Twoja Cracovia”. Flaga z takim hasłem przez wiele lat ozdabiała trybuny stadionu przy ulicy Kałuży. Jan Paweł II był, jest i będzie najznamienitszym Kibicem „Pasów”. Dlatego też Klub nie mógł przejść obojętnie wobec kanonizacji swojego Wielkiego Sympatyka!
– Ja ciągle wracam pamięcią do naszej pielgrzymki do Ojca Świętego. Mecz i możliwość spotkania się z kolegami, z którymi miałem okazję być w Watykanie będzie świetną okazją do odświeżenia atmosfery tamtych dni – mówi były piłkarz Cracovii, a obecnie ekspert Canal+ Kazimierz Węgrzyn.
„Kazek”, Arkadiusz Baran, Marcin Cabaj, Witold Wawrzyczek, Marek Baster, Paweł Nowak, Piotr Giza, Marcin Dudziński, Michał Świstak, Krzysztof Radwański, Marcin Makuch, Łukasz Szczoczarz i  Jacek Wiśniewski zmierzą się z piłkarzami, którzy obecnie występują w barwach Cracovii.  – To bardzo dobra inicjatywa i cieszę się, że dojdzie do takiego spotkania. Chcemy uczcić fakt, że Jan Paweł II, nasz Wielki Kibic zostanie świętym. Pomysł rozegrania takiego meczu chodził mi po głowie od dawna
i cieszę się, że dojdzie on do skutku. Liczę, że kibice licznie przyjdą, by uczcić pamięć Jana Pawła II, ale też by zobaczyć w akcji obecnych i byłych piłkarzy Cracovii – podkreśla trener Stawowy.
Organizatorami tego wyjątkowego meczu są MKS Cracovia SSA oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Bilety – cegiełki w cenie 2 zł można nabywać w Punktach Obsługi Kibica przy stadionie Cracovii. Mecz będzie miał charakter charytatywny, a dochód z niego zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Spotkanie zostanie rozegrane 29 kwietnia, punktualnie o godzinie 19:06. Przed meczem odbędzie się prezentacja archiwalnych materiałów z wizyty Cracovii u Jana Pawła II. Patronat medialny nad meczem objęły TVP Kraków oraz Radio Plus.

29 kwietnia 2014 (wtorek), godz. 19:06

Miejsce: Stadion przy ul. Kałuży 1. Bilety cegiełki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w cenie 2 zł dostępne w kasach przy stadionie.

 

 

 


Newsletter

Zapisz się
do góry