Po kanonizacji Jana Pawła II Instytut Dialogu Międzykulturowego wydał katalog, w którym zawarte zostały informacje oraz fotografie dotyczące wszystkich wydarzeń organizowanych w okresie także przed i po wyniesieniu Jana Pawła II na ołtarze. Słowo wstępne napisali: JE. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Dyrektor Instytutu, Pani Agata Szuta. Cały katalog w formacie PDF do pobrania poniżej na stronie.

"Uroczystości kanonizacyjne w Watykanie oraz wydarzenia im towarzyszące w umiłowanej przez Jana Pawła II Małopolsce były dla nas okazją do nawiązania z Ojcem Świętym, ponownie, silnej duchowej więzi. Była to kolejna pielgrzymka Jana Pawła II do Polski pod względem duchowym, tak silna i mocna jak zawsze.

Read more: KATALOG: Małopolanie w hołdzie Janowi Pawłowi II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II przygotował i zrealizował we własnym zakresie, jak i we współpracy z partnerami zewnętrznymi kilkanaście wydarzeń i inicjatyw towarzyszących kanonizacji Jana Pawła II:

Read more: Bilans wydarzeń związanych z kanonizacją Jana Pawła II organizowanych przez Instytut Dialogu...

29 kwietnia 2014 roku o godz. 19:06 rozpoczął się niezwykły mecz pod hasłem „Jan Paweł II i Jego Cracovia”. Lajkonik wesoło powitał wbiegających na murawę piłkarzy, a obecność znanych sportowców zagrzała kibiców. Na trybunach licznie zgromadzona publiczność - 2587 osób - chętnie ofiarowywała datki na krakowskie hospicjum. Mecz trzymał w napięciu do końca. Wynik 3:1 dla Cracovii 2014 przypieczętowany został dopiero w ostatnich minutach spotkania. Na koniec meczu - oczywiście wymiana koszulek i pamiątkowe zdjęcie.Nasz Instytut zdobył koszulkę z podpisami zawodników.

Read more: Cracovia vs. Cracovia - relacja

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II dziękuje za wspaniałą atmosferę towarzyszącą przygotowaniom do kanonizacji Jana Pawła II. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i widzom misterium i koncertu "Kolory Miłosierdzia" oraz sobotnio-niedzielnego widowiska multimedialnego na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.
Nasza inicjatywa zorganizowania wydarzeń towarzyszących kanonizacji Ojca Świętego zdobyła szeroki odzew w mediach krajowych i zagranicznych. Kilkudziesięciu akredytowanych dziennikarzy stacji telewizyjnych i radiowych, relacjonowało na żywo przygotowania i przebieg koncertu na błoniach przed Sanktuarium Jana Pawła II i widowiska multimedialnego na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ulicy Franciszkańskiej 3. Zainteresowanie wydarzeniami przerosło nasze oczekiwania. Szacujemy, że misterium i koncert oglądało na żywo kilkanaście tysięcy widzów, zaś transmisja telewizyjna zgromadziła milionową publiczność. Przez dwa weekendowe wieczory widowisko multimedialne na Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przyciągnęło kolejne tysiące osób – turystów i gości, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

Read more: Relacja z koncertu "Kolory Miłosierdzia" i widowiska multimedialnego na Franciszkańskiej 3...

26 kwietnia 2014 roku, w sobotę, dzień przed kanonizacją  Jana Pawła II odbyła się gra miejska "Drogowskazy do świętosci". Jej celem było bliższe zapoznanie się krakowian i gości z okresem życia Karola Wojtyły spędzonym w Krakowie. Wiele miejsc w naszym mieście jest blisko z nim związanych. Chcielismy, aby te miejsca „ożyły”, a uczestnicy gry miejskiej poznali historie związane z Karolem Wojtyłą - studentem, klerykiem, księdzem, biskupem czy w końcu kardynałem.

Read more: Gra miejska „Drogowskazy do świętości” - relacja

Dziękujemy artystom, wszystkim koleżankom i kolegom z redakcji lokalnych, krajowych i międzynarodowych, a przede wszystkim wspanialej WIELOTYSIĘCZNEJ PUBLICZNOŚCI zgromadzonej pod sceną za uczestniczenie w tym pięknym wydarzeniu, jakim był koncert Kolory Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że jako organizator koncertu stanęliśmy na wysokości zadania i sprostaliśmy wyzwaniu, jakim było zorganizowanie naszymi skromnymi siłami koncertu dla kilkunastu tysięcy widzów a także wielomilionowej publiczności przed telewizorami. Dzięki Państwa obecności ranga tego wydarzenia została wyniesiona na skalę międzynarodową. Dziękujemy także za słowa uznania, które spływają do nas w wielu stron świata:D Było wspaniale! Dziękujemy!

Swoją obecnością wspólnie wyraźmy radość z ogłoszenia świętości Papieża Polaka, 26 kwietnia 2014 roku o godz. 19.30 przed Sanktuarium Jana Pawła II - wotum dla naszego wielkiego rodaka, wspólnie wyraźmy: Szukałeś nas...  jesteśmy!

Read more: Szukałeś nas... jesteśmy! Wspólna fotografia dla Jana Pawła II - zaproszenie

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza serdecznie na niezwykłe wielkoformatowe widowisko multimedialne w technologii 3D, realizowane na frontowej ścianie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. w technologii mappingu 3D, Każdego dnia będą trzy dziesięciominutowe projekcje umożliwiające - zwłaszcza ludziom młodym, którzy nie pamiętają już wizyt Ojca Świętego w ojczyźnie - przeżycie Jego słynnych spotkań z wiernymi pod Oknem Papieskim. Jan Paweł II jakiego pamiętamy z lat 80-tych i 90-tych, znowu pojawi się na Franciszkańskiej 3 w Krakowie!

Read more: Jan Paweł II znowu w oknie na Franciszkańskiej! MAPPING 3D - zaproszenie

29 kwietnia 2014 roku, dwa dni po kanonizacji Jana Pawła II na stadionie Cracovii odbędzie się mecz pod hasłem „Jan Paweł II i Jego Cracovia”.  W tym wyjątkowym meczu, poza popularnym „Kazkiem” zagrają również m.in. Arkadiusz Baran, Marcin Cabaj, Witold Wawrzyczek, Marek Baster, Paweł Nowak, Piotr Giza, Marcin Dudziński, Michał Świstak, Krzysztof Radwański, Marcin Makuch, Łukasz Szczoczarz, czy Jacek Wiśniewski. Mecz będzie miał charakter charytatywny, a dochód z niego zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Read more: Mecz „Jan Paweł II i Jego Cracovia” - zaproszenie

26 kwietnia 2014 roku błonia przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie zapełnią tłumy turystów i pielgrzymów. Już w przeddzień kanonizacji Naszego Papieża Polaka odbędzie się tu niezwykły koncert-misterium pt. ,,Kolory Miłosierdzia” dedykowany Ojcu Świętemu. Wydarzenie uświetnią występy znanych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Patronat honorowy nad koncertem objął J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski oraz Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Read more: Misterium „Kolory Miłosierdzia” - zaproszenie

Drugiego kwietnia do obiegu wchodzi znaczek z okazji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Wspólną emisją Polski i Watykanu Poczta Polska chce uczcić ogłoszenie świętym papieża-Polaka.

Read more: Znaczki z okazji kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do zapoznania się z propozycjami kulturalnymi i wydarzeniami towarzyszącymi kanonizacji Jana Pawła II, które odbędą się w Krakowie i Małopolsce.

Read more: Wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II w Krakowie i Małopolsce

Newsletter

Zapisz się
do góry