W sobotę, 21 września w Wadowicach odbyła się trzecia edycja Biegu Dobroczynności Veritatis Splendor, którego organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Ulicami Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły, wyznaczono dla zawodników dwie trasy. Starsi biegacze zmierzyli się z dystansem 5 km, natomiast dzieci uczestniczyły w 200-metrowym „Biegu Lolka”. Realizatorem biegu było Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Każdy uczestnik sobotniego biegu otrzymał pakiet startowy składający się z pamiątkowego medalu, koszulki i posiłku regeneracyjnego. Wszyscy, którzy minęli linię mety mogli także skosztować słynnych papieskich kremówek.

Najszybciej do mety dobiegł Wojciech Skruch, pokonujący wyznaczony dystans w 17 min. 33 s. Drugi linię mety przekroczył Jakub Cierpiałek, tracąc do lidera 2 sekundy, a na trzeciej pozycji uplasował się Rafał Kwiatkowski. Wśród kobiet z czasem 21 min. 1 s. zwyciężyła Ewelina Łata, która w ubiegłorocznym Biegu Dobroczynności zajęła trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Olga Stępień - Wyrobiec, tracąc do liderki 30 s, a miejsce trzecie zajęła Sabina Nieciąg. 

Specjalną nagrodą uhonorowano najstarszego uczestnika biegu, którym był 68-letni Władysław Ficek.

Sponsorami nagród w Biegu była firma Sport Konsulting (wyłączny dystrybutor urządzeń marki Polar w Polsce), Siłownia Gryf w Wadowicach, Xtreme Fitness Wadowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Tak jak w ubieglych latach, część dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspiera m. in. potrzebujące dzieci z Aleppo. 

Bieg w Wadowicach stanowił część Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, którą są honorowane osoby odznaczające się szczególnymi zasługami na rzecz szerzenia dialogu w wymiarze kulturowym, społecznym i międzyreligijnym oraz kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka. Została ona ustanowiona w 2016 r.


Pełne fotogalerie dostępne są na profilu IDMJP2 na Facebooku

Galeria 1
Galeria 2

 

Fot. IDMJP2

Newsletter

Zapisz się
do góry