11 lutego 2017 r. w Białej Sali Instytutu odbyło się spotkanie promujące książkę Magdaleny Siemion "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli". Zebrani goście mogli nie tylko porozmawiać z autorką, ale także wziąć udział w warsztatach z teologii ciała.

Read more: Spotkanie promujące książkę Magdaleny Siemion "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest wydawcą książki – podręcznika, skierowanej głównie do młodzieży, na temat teologii ciała Jana Pawła II. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę - 11 lutego 2017 r., o godz. 11:00 w Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. 

Read more: Premiera książki - "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli"

Celem warsztatów "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II Cię wyzwoli" jest przedstawienie młodemu człowiekowi „teologii ciała” Jana Pawła II, jako alternatywy na współczesną wizję miłości i seksualności promowaną przez obecną kulturę i media.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE!

Read more: Warsztaty papieskie dla młodzieży - "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II Cię wyzwoli"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odpowiedzialny za rozpowszechnianie i propagowanie myśli św. Jana Pawła II rozpoczyna projekt edukacyjny na temat "Teologii ciała". "Teologia ciała - czego?" to cykl, w którym w krótkich fragmentach tekstów będziemy przedstawiać wizję ludzkiej seksualności wg. św. Jana Pawła II.

Read more: "Teologia ciała - czego?" w pigułce - slajdy

Akt seksualny odzwierciedleniem życia, miłości Trójcy Świętej? Zobaczcie co na ten temat ma do powiedzenia o. Ksawery Knotz - w wywiadzie na temat papieskiej teologii ciała.

Read more: Rozmowa z o. Ksawerym Knotzem OFMCap

Ciało ludzkie jest szczytem Bożego stworzenia -  z tego wypływa jego godność i powołanie [...] Teologia ciała rzuca zupełnie nowe światło na osobę ludzką i jej ciało, na małżeństwo i seksualność. Choć spojrzenie to stanowi radykalny przełom w nauczaniu kościoła, niestety pozostaje ono do dziś prawie wcale nieznane. 1

Read more: Teologia ciała Jana Pawła II, czyli afirmacja człowieka poprzez ciało - Magdalena Siemion

Newsletter

Zapisz się
do góry