Warsztatami/spotkaniami oraz propozycją wspólnego spaceru po Krakowie zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w naszych propozycjach.

 

 

* „Z kulturą o KULTURZE_2.0”
Tą propozycją przybliżamy nauczanie oraz humanistyczną biografię św. Jana Pawła II, wybitnego intelektualisty XX i XXI wieku, a także - poprzez odbywającą się w ramach zajęć dyskusję - zwracamy uwagę na ponadczasową i tak ważną dla Naszego Wielkiego Rodaka postawę: otwartość na autentyczny, interpersonalny dialog, oparty na merytorycznej argumentacji oraz szacunku do interlokutora. W programie spotkania, m.in.: miniwykład problemowym, praca w grupach, odwołanie się do wiedzy i umiejętności uczestników, dyskusja na zaproponowany przez prowadzącą (polonistę-teatrologa) temat.

* Spacer po Krakowie: „KAROL WOJTYŁA - AKTOR, DRAMATURG, KAPŁAN ARTYSTÓW, PRZYJACIEL RAPSODYKÓW” - NOWOŚĆ!
Podczas tej wędrówki przywołana zostanie biografia Wojtyły - Kapłana - Artysty - Dramaturga. Wspólnie z jej uczestnikami zatrzymamy się przy/w miejscach ważnych dla dorobku kulturowego Krakowa, Polski, związanych z tak bliskim przyszłemu Papieżowi światem teatru, sztuki, kultury. To unikatowa propozycja poznawania biografii „Rapsodyka Słowa Odwiecznego”, historii Miasta Królów oraz teatru polskiego XX wieku. Oferta aktualna od października 2019 r., więcej szczegółów wkrótce.

Szczegółowe informacje, zapisy grup zorganizowanych przyjmowane są pod adresem mailowym: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i nr tel. (12) 619-87-87.

+++

* Zachęcamy Państwa do lektury publikowanych od 2015 roku w zakładce „Scena Papieska” wywiadów pn. „ROZMOWY SCENY PAPIESKIEJ”. To realizowany od 2015 roku cykl spotkań z ludźmi kultury, nauki, tych, którzy na swojej życiowej drodze spotkali się z księdzem Karolem Wojtyłą – papieżem Janem Pawłem II, osób, których poszukiwania artystyczne lub zainteresowania badawcze koncentrują się wokół spuścizny literackiej, dramaturgicznej oraz doświadczeń teatralnych Naszego Wielkiego Rodaka, dla których Papież-Polak pozostaje autorytetem i inspiracją.

 

Newsletter

Zapisz się
do góry