Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach „Sceny Papieskiej” IDMJP2 pn. „Z kulturą o KULTURZE” – spotkań realizowanych w ramach „Bonu Kultury”, inicjatywy Województwa Małopolskiego.

 

Kultura jest tym, przez co człowiek, jako człowiek,
staje się bardziej człowiekiem: bardziej „jest”.
Na tym także opiera się owo kapitalne rozróżnienie pomiędzy tym,
czym człowiek jest, a tym, co posiada,
pomiędzy „być” a „posiadać".
Jan Paweł II

 

Nieodpłatne dla uczestników warsztaty - realizowane od października 2017 r. do maja 2018 r. – przygotowane zostały z myślą o młodzieży w wieku od 13 do 19 lat.

Tą propozycją pragniemy: przybliżyć młodym ludziom nauczanie i biografię świętego Jana Pawła II, wybitnego humanisty XX i XXI wieku; wspierać pedagogów (polonistów, wychowawców) w rozwijaniu u podopiecznych umiejętności prowadzenia dyskusji z zachowaniem kultury dialogu i szacunku do interlokutora; pobudzać w młodych zainteresowanie szeroko rozumianą kulturą/sztuką wysoką oraz naukami humanistycznymi.

W programie, m.in.: prezentacja multimedialna połączona z mini-wykładem problemowym, praca w grupach, odwołanie się do wiedzy i umiejętności uczestników: wspólne wyjaśnianie pojęć, analiza frg. tekstów, dyskusja/debata.

Uwaga: wymagane są wcześniejsze zapisy!

Szczegółowe informacje, zapisy grup szkolnych (zorganizowanych) przyjmowane są pod adresem mailowym: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i nr tel. (12) 619-87-87.

 

Warsztaty w ramach programu:

logo bonkultury kolor

Newsletter

Zapisz się
do góry