Wczorajszego wieczoru, w wigilię święta patronki śpiewu i muzyki kościelnej - świętej Cecylii, uczestniczyliśmy w duchowej muzycznej uczcie.

Read more: Muzyczna uczta duchowa w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

Dziś tylko przypominamy, że do 23 listopada 2017 r. na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie (w przestrzeni Sanktuarium Św. Jana Pawła II) prezentowana jest plenerowa wystawa pn. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”.

Read more: Do 23 listopada br. oglądać można w Krakowie wystawę pt. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie...

Zapraszamy serdecznie na koncert wokalno-instrumentalny pod batutą Grzegorza Urbana - kompozytora, aranżera, pianisty, dyrygenta, muzyka na co dzień współpracującego z wieloma znanymi artystami (m.in. z Haliną Frąckowiak), kierownika muzycznego koncertu „Kolory Miłosierdzia” transmitowanego przez TVP1 i organizowanego z okazji kanonizacji Jana Pawła II przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, w kwietniu 2014 roku.

Read more: Koncert kameralny w Sanktuarium św. Jana Pawła II – 21 listopada 2017 r.

Od  dziś do 23 listopada 2017 r. na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie (w przestrzeni Sanktuarium Św. Jana Pawła II) prezentowana będzie plenerowa wystawa pn. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”.  Ta wyjątkowa ekspozycja przygotowana została we współpracy i z zasobów/zbiorów Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Kultura Dostępna”).

Read more: Wystawa „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” od 6 listopada w przestrzeni...

W program naszego przedsięwzięcia wpisane były trzy pokazy filmu pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły w reżyserii Krzysztofa Zanussiego: pierwszy inauguracyjny - w Kinie Kijów. Centrum w Krakowie (w czerwcu), kolejny - w Kinie Sztuka w Chrzanowie (we wrześniu) oraz trzeci - w Kinie Muza w Myślenicach (w październiku 2017r.). Dwa ostatnie poprzedziły spotkania z prelegentem.

Read more: Film „Brat naszego Boga” w reż. K. Zanussiego w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert –...

Projekt Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II trwać będzie jeszcze niespełna miesiąc. Tym goręcej zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w krakowskich, listopadowych wydarzeniach Projektu.

Read more: "Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów..." - wydarzenia w Krakowie

Przypominamy o naszych krakowskich spacerach realizowanych w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Spacery odbywają się pod kierunkiem Pani Przewodnik Agnieszki Podymy i rozpoczynają się na Placu Matejki pod Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego o godz. 15.00 w wybrane niedziele miesiąca.

Read more: Ostatnie Spacery „Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie – poszukiwania życiowego...

18 października 2017 r. o godz. 18.00 w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II” obejrzeliśmy przejmujący spektakl z repertuaru tarnowskiej sceny. Było to przedstawienie zrealizowane na kanwie dramatu Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga” w reżyserii Tomasza Piaseckiego. 

Read more: Dramat „Brat naszego Boga” na tarnowskiej Scenie

14 października 2017 r. w Krakowie zrealizowaliśmy - w ramach projektu Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II - Grę Miejską, w której udział wzięły dzieciaki pod opieką opiekunów-pedagogów, rodziny, krakowianie, turyści.

Read more: „TY JESTEŚ SKAŁA” - relacja z Gry Miejskiej Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II

Informujemy wszystkich zainteresowanych naszym przedsięwzięciem: projekt trwa. Dziś dobiegają końca wydarzenia realizowane w Myślenicach. Dzięki współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu mieszkańcy tego urokliwego miasta i okolic obejrzeć mogli wystawę „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” zrealizowaną przez Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Wydawnictwem „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Read more: Za nami i przed nami wspaniałe wydarzenia projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie...

W minioną środę (11 października 2017 r.), w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”, wspaniała grupa Młodzieży z Pedagogami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie wzięła udział w kolejnej propozycji naszego przedsięwzięcia. Był nim wyjazd do Muzeum św. Brata Alberta w podkrakowskiej Igołomi. To wyjątkowy przystanek na trasie naszej podróży do miejsc związanych z życiem Adama Chmielowskiego - świętego Brata Alberta.

Read more: Wyjazd do Muzeum Św. Brata Alberta w Igołomi

Szanowni Państwo, informujemy, że nie dysponujemy już wolnymi miejscami na spektakl pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu K. Wojtyły w reżyserii T. Piaseckiego z repertuaru Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, prezentowany na tarnowskiej scenie 18 X 2017 r. o godz. 18.00.

Read more: Spektakl „Brat naszego Boga” w Tarnowie - informacja

Zapraszamy na koncert i wystawę - kolejne propozycje realizowane w ramach projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II”, które odbędą się w Lubniu

Read more: Upamiętnienie Jana Pawła II i Brata Alberta w Lubniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w grze miejskiej Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II, która rozpocznie się o godzinie 10.00, w sobotę 14 października 2017 r.

Read more: Gra miejska "Śladami Świętych Brata Alberta i Jana Pawła II"

  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3 
  •  Next 
  •  End 

Page 1 of 3

Newsletter

Zapisz się
do góry