3 grudnia 2015 roku w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dziedziniec Dialogu” (wcześniej „Dziedziniec Pogan”), zatytułowane „Orędzie Boga miłosiernego”. Zgromadzonych powitał prof. dr hab. Wojciech Nowak, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read more: Dziedziniec Dialogu. Orędzie Boga miłosiernego - relacja ze spotkania
W 50. rocznicę Nostra Aetate (deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich) na Dziedzińcu Dialogu spotkają się przedstawiciele kościoła katolickiego, islamskiego i judaizmu.
„W tej debacie o człowieku nieustannie wracają te dwa pojęcia - istotne dla zrozumienia człowieczeństwa: natura i kultura” – tymi słowami bp. Ryś rozpoczął IV edycję Dziedzińca pogan zorganizowanego w poniedziałek 17 marca 2014 w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Temat poniedziałkowego spotkania zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Archidiecezję Krakowską i Uniwersytet Jagielloński dotyczył człowieka w perspektywie kultury i natury.
Read more: Dziedziniec Pogan: Człowiek między naturą a kulturą
Troska o publiczną przestrzeń informacyjną, odbudowa wspólnotowości i relacji student-profesor, a także zdefiniowanie na nowo relacji między miastem a jego uniwersytetami to postulaty akademików biorących udział w trzeciej edycji „Dziedzińca pogan” w Krakowie zatytułowanego „Universitas”. 29 października 2013 roku miała miejsce trzecia odsłona „Dziedzińca pogan” w Krakowie. W debacie zatytułowanej „Universitas” wzięli udział prof. Karol Musioł, prof. Jerzy Hausner oraz prof. Jacek Purchla. Dyskusję poprowadził bp Grzegorz Ryś.
20 grudnia o godz. 18 w Auli Collegium Novum UJ miało miejsce drugie spotkanie z cyklu Dziedziniec pogan. Tym razem zaproszeni goście rozmawiali O wartościach wcześniejszych niż "robienie polityki".
Read more: Dziedziniec Pogan: O wartościach wcześniejszych niż "robienie polityki"
W środę, 20 czerwca 2012, w gmachu Collegium Maius w miała miejsce inauguracja Dziedzińca Pogan - miejsca spotkania ludzi wierzących i niewierzących, miejsca prawdziwego dialogu, odkrycia wspólnych wartości.