Joaquin Navarro Valls zastanawia się nad fenomenem fascynacji mediów osobą Jana Pawła II. Mówi m.in. o tym, z jakich źródeł Ojciec Święty czerpał wiedzę na temat tego, co dzieje się w świecie, jakie wydarzenia budziły jego szczególne zainteresowanie. Porusza temat zasług pontyfikatu Jana Pawła II, docenionych nie tylko przez chrześcijan, ale wspomina też o porażkach.

Read more: Świadkowie... Joaquin Navarro Valls

Przez wszystkie dni pontyfikatu Jana Pawła II, Arturo Mari, papieski fotograf, nie skorzystał z ani jednego dnia urlopu. W tym filmie opowiada - nie ukrywając emocji - o szczególnej relacji, jaka łączyła go z Papieżem, a wykraczała ona daleko poza kontakt zawodowy, wspomina także niezwykłe zdarzenia jakich był świadkiem pracując u boku Jana Pawła II.

Read more: Świadkowie... Arturo Mari

Kard. Stanisław Nagy, wybitny teolog zaangażowany w działalność ekumeniczną, przyjaciel Jana Pawła II, opowiada o Papieżu i jego wizji zjednoczonego Kościoła.

Read more: Świadkowie... Kard. Stanisław Nagy

Jeden z najbardziej cenionych watykanistów, dziennikarz, pisarz włoski o polskich korzeniach opowiada o Janie Pawle II i jego wizji pontyfikatu. Gian Franco Svidercoschi już podczas II Soboru Watykańskiego, który obserwował jako korespondent, zauważył wielki wkład, jaki włożył abp Karol Wojtyła w tworzenie soborowych dokumentów.

Read more: Świadkowie... Gian Franco Svidercoschi

Przyjaciel Jana Pawła II, prof. Gabriel Turowski, opowiada o najważniejszych wydarzeniach w życiu Papieża związanych z Fatimą. Prof. Gabriel Turowski, jako wybitny lekarz, znajdował się w gronie sześciu specjalistów z całego świata, którzy po zamachu czuwali w Klinice Gemelli nad rekonwalescencją Papieża. To właśnie od niego, Jan Paweł II usłyszał, że zamach miał miejsce nie tylko w ten sam dzień, w którym miało miejsce przed laty zjawienie Matki Boskiej w Fatimie, ale zdarzył się dokładnie o tej samej godzinie, jak wynikało z obliczeń znanego europejskiego geofizyka.

Read more: Świadkowie... Gabriel Turowski

Okoliczności związane z wyborem Karola Wojtyły na Papieża wspominają: osobisty sekretarz ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni przyjaciel, profesor KUL, ks. kard. Stanisław Nagy oraz dziennikarz, watykanista Gian Franco Svidercoschi, który już podczas Soboru Watykańskiego II z zainteresowaniem obserwował młodego wówczas polskiego biskupa.

Read more: Świadkowie... Wybór

Newsletter

Zapisz się
do góry