16 października mija 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował szereg wydarzeń upamiętniających osobę i nauczanie papieża Polaka. Jednym z nich jest projekt moviewam – cykl 40. wideokatechez inspirowanych nauczaniem papieża.

Projekt moviewam jest skierowany do ludzi młodych – licealistów, studentów, osób wkraczających w dorosłe życie, młodych małżeństw. Punktem wyjścia do rozważań jest papieskie nauczanie przeniesione na grunt spraw codziennych. Jednak nie prowadzi ono do refleksji o naturze teologicznej. Ks. Łukasz Piórkowski czerpiąc z życia i wartości bliskich Janowi Pawłowi II, zestawia je z problemami dzisiejszych młodych ludzi, pokazując z jednej strony jak łatwo wpadamy w myślowe pułapki, schematy zachowań i reakcji, a z drugiej, jak często ignorujemy sferę duchową, która w ostateczności jest lekiem na każde życiowe niepowodzenie. W 40. filmowych katechezach podejmowane będą m.in. takie zagadnienia jak: miłość w związkach, moda na sukces, jak być sobą, wierność, odwaga czy dojrzałość. - Ta propozycja ma życie i nauczanie Jana Pawła II – tłumaczy ks. Piórkowski. Mottem projektu są słowa: „Mówię do wszystkich, ale chciałbym, aby każdy słuchał mnie tak, jak gdyby moje słowa były zwrócone tylko do niego...”

Katechezy wygłosił ks. Łukasz Piórkowski – kapłan archidiecezji krakowskiej, coach i trener, katecheta dzieci i młodzieży, duszpasterz w sanktuarium św. Jana Pawła II, przez kilka lat prowadzący telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Zapisz się
do góry