Trzecia część Kuchni Papieskiej pt. "Dialog w Jego życiu" przeniesie widzów w czasy peerelowskiej rzeczywistości. Jak Karol Wojtyła jako kardynał podejmował dialog w trudnych czasach PRL? Jak toczyły się jego losy w Polsce od 1958 roku do powołania na tron Piotrowy?

Read more: Kuchnia Papieska od. 3 "Dialog w Jego życiu"

Fabuła drugiego odcinka Kuchni Papieskiej - „Pasja w Jego życiu” to filmowa opowieść o życiu Karola Wojtyły od dnia wybuchu drugiej wojny światowej, pracy w kamieniołomach, wstąpienia do seminarium, święceń kapłańskich i pierwszej parafii w Niegowici, aż do dnia konsekracji na biskupa pomocniczego.

Read more: Kuchnia Papieska - odc. 2 "Pasja w Jego życiu"

Kuchnia Papieska to dokument filmowy z udziałem znanych osób z dziedzin kultury, nauki i religii wsparty fabularyzowaną retrospekcją historyczną, komentarzami ilustrowanymi i dyskusją w studiu plenerowym. Tematem przewodnim pierwszego odcinka jest „Rola ojca w Jego życiu” i Wadowice - miasto rodzinne, "w którym wszystko się zaczęło".

Read more: Kuchnia Papieska - Ojciec w Jego życiu

W dniach 14-16 lutego 2017 r. miały miejsce zdjęcia do piątego odcinka programu "Kuchnia Papieska" zrealizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Read more: Piąty odcinek programu "Kuchnia Papieska"

Premierowy odcinek Kuchni Papieskiej został nagrodzony na XXXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów NIEPOKALANÓW 2016.

Read more: Kuchnia Papieska nagrodzona

Różaniec z chleba dla Papieża Franciszka to wyjątkowy dar niepełnosprawnych dzieci z Małopolski na radość o możliwym spotkaniu z Ojcem Świętym w naszym kraju. Ten symboliczny podarunek najmłodszych powstał na planie czwartego odcinka programu Kuchni Papieskiej – serii fabularyzowanych dokumentów o Karolu Wojtyle. Premiera planowana w programie pierwszym Telewizji Polskiej już w sobotę 23 lipca 2016 r. o godzinie 11.56.

Read more: Premiera IV odcinka Kuchni Papieskiej w TVP1

W świąteczny poniedziałek widzowie programu pierwszego Telewizji Polskiej obejrzą kolejne odcinki Kuchni Papieskiej. Kuchnia Papieska to dokument filmowy z udziałem znanych osób z dziedzin kultury, nauki i religii wsparty fabularyzowaną retrospekcją historyczną, komentarzami ilustrowanymi i dyskusją w studiu plenerowym. Nieodłącznym elementem Kuchni Papieskiej są ulubione potrawy Karola Wojtyły, Papieża Polaka.

Read more: Kuchnia Papieska w TVP1 w świąteczny poniedziałek

28 października 2014 Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął realizację programu telewizyjnego pod tytułem „Kuchnia Papieska”. W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach padł pierwszy klaps programu.
W nagraniu udział wzięli: ks. bp. Grzegorz Ryś, Bożena Dykiel, Redbad Klynstra, Łukasz i Paweł Golcowie, Jerzy Fedorowicz. Honorowym gościem był kolega Karola Wojtyły - Eugeniusz Mróz.

Read more: Kuchnia Papieska - pierwsze ujęcia!

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie uruchamia nowatorski projekt pt. „Kuchnia Papieska”. Projekt zakłada przedstawienie informacji o życiu codziennym Karola Wojtyły, wplecionych w wątek dziejowy Polski i okraszonych nutą domowych przepisów. Poprzez podróż w czasie odnajdujemy smaki z dzieciństwa Karola Wojtyły aż po kuchnię papieską w Watykanie.

Read more: Kuchnia Papieska

Newsletter

Zapisz się
do góry